Митник - професія престижна і відповідальна
Митник - професія дуже затребувана, особливо в наш час, в період активної глобалізації та економічного зближення між усіма країнами світу. Саме слово «митниця» має тюркське походження, тамгою колись називалося клеймо для позначення будь-чиєї власності.
Міжнародний День митника відзначається 26 січня.
Сьогодні Україна - важлива торговельно-економічна зона Європи, і, безперечно, даний фактор слід вважати головним, коли мова йде про необхідність підготовки фахівців для митних органів, діяльність яких спрямована на захист економічних інтересів держави.
Детальніше про професію митника
Митник — це професія відповідальна і цікава, вона вимагає знань і навичок юриста, психолога, силовика, кінолога, лінгвіста.
Митник – це обличчя держави, і саме цього принципу повинен дотримуватися кожен, хто працює в митниці Міндоходів України.
Працівники митних органів відносяться до державних службовців і за особливостями своєї професійної діяльності несуть велику матеріально-юридичну відповідальність за свої професійні рішення.
Представники цієї професії запобігають незаконне ввезення товарів, серед яких іноді буває навіть зброю. Вони зупиняють контрабанду, таким чином забезпечуючи національну безпеку. Отже, митник - професія не тільки цікава, але ще і дуже благородна. Хоча при цьому багато людей не поважають митників, вбачаючи в них ворогів, які зациклені лише на тому, щоб поповнити державний бюджет. Така думка, звичайно ж, помилкова. Митник - професія, яка вчить бути патріотом своєї країни, дуже дисциплінованою людиною, відданою справі і поставленим цілям.
Митниця – це державна установа, що контролює перевезення вантажів (у т.ч. багажу і поштових відправлень) через державний кордон і стягує мито і збори.
Митна справа — діяльність, спрямована на реалізацію митної політики країни:
-порядок переміщення через митний кордон товарів і транспортних засобів;
-митне регулювання, пов'язане з встановленням та справлянням податків і зборів;
-процедури митного контролю та оформлення;
-боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил.
Засади митної справи становлять:
-розміри податків і зборів та умови митного обкладення,
-спеціальні митні зони і митні режими на території країни,
-перелік товарів, експорт, імпорт та транзит, яких через територію країни забороняється.
Якості, що забезпечують успішність виконання професійної діяльності:
-наявність професійно вагомих знань, навичок і вмінь;
-службова компетентність за всіма напрямами діяльності митниці;
-самостійність, ініціативність;
-вміння керувати людьми, здатність проводити аналіз, як своєї діяльності, так і діяльності підлеглих;
-інтелектуальна продуктивність;
-виражена здатність до саморозвитку.
Особистісні якості:
-міцне здоров’я, нервово-психічна стійкість, розвинуті соціальні навички, високий рівень виконавчої дисципліни і мотивації до митної служби.
Професійно-етичні якості:
-принциповість;
-толерантність, відповідальність;
-людяність, сумлінність.
Спеціальну професійну підготовку можна отримати в Академії митної служби України (АМСУ), Національній академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького або в університетах, де є факультет митної справи.
Області застосування професійних знань
Своєрідним плюсом можна вважати і те, що людина, що має досвід роботи на митниці, при бажанні легко може влаштуватися на престижні посади на комерційних підприємствах, оскільки чудово розуміє схеми економічної діяльності, розбирається в питаннях експорту та імпорту. Серед мінусів професії митника варто відзначити порівняно низький рівень оплати праці, хоча при цьому соціальна захищеність співробітників митниці гарантована державою, а також те, що працювати іноді доводиться не в дуже комфортних умовах, незважаючи ні на лютий холод, ні на нестерпну спеку.
Чому я хочу обрати цю професію?
Відповідаючи самому собі на питання: "Чому я обрав професію митника?", багато хто говорить, що ця професія дуже важлива і потрібна суспільству. Співробітники митниці приносять державі набагато більше користі, ніж інші популярні зараз професії. Терористи, наркотики, зброю, заборонені до ввезення товари та просто товари низької якості, - ці та багато інших напастей обрушилися б на країну, якби не сумлінність і відповідальність співробітників митниці. Митник - професія, яка вимагає знань і навичок юриста, психолога, силовика, кінолога, лінгвіста. Тому, поступаючи на факультет митної справи, людина робить правильний вибір, адже при відповідальному ставленні до навчання вона обов'язково стане різнобічно освіченим фахівцем.
Коментарі
Дописати коментар